11 تیر 1386

جزییات تکان دهنده دیگری از پرونده موسویان

 محسنی اژه ای، وزیر اطلاعات هفته گذشته با حضور در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به سوالات نمایندگان درباره پرونده حسین موسویان پاسخ داد. به گزارش الف، در اواخر این جلسه، یکی از نمایندگان عضو کمیسیون اصل 90، از محسنی اژه ای پرسید، وقتی وزارت اطلاعات از اقدامات آقای موسویان مطلع شد آیا مسوولین بالاتر وی در مجمع تشخیص مصلحت را از این موضوع با خبر ساخت؟ و اگر اقدام انجام شده،  عکس العمل مجمع چه بوده است؟ محسنی اژه ای در پاسخ گفت: وقتی اقدامات حسین موسویان برای ما محرز شد، موضوع را در جلسه ای با آقای روحانی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، در میان گذاشتیم. لیکن بعد از این جلسه، انتقال اطلاعات از سوی آقای موسویان شدت بیشتری به خود گرفت که تعجب کارشناسان اطلاعاتی کشور را موجب شد و عکس العمل بعدی ما را موجب شد.

 وزیر اطلاعات در پاسخ به برخی اخبار مطرح شده مبنی بر اینکه موسویان بعد از آزادی با وثیقه در محل کارش ـ مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع ـ حضور می یابد گفت: چندی است که وی در این مرکز حضور نمی یابد و به فعالیتهای جنبی در منزلش می پردازد.محسنی اژه ای در مورد میزان وثیقه آزادی موسویان نیز گفت: وثیقه 200 میلیون تومانی را قاضی پرونده مشخص کرده و اگر بنده هم در آن جایگاه قضاوت قرار داشتم همین میزان وثیقه را تعیین می کردم.

 هرچند تا کنون اتهامات نماینده سابق کشورمان در مذاکرات هسته ای رسما اعلام نشده، اما چند روز پس از آزادی وی با قرار وثیقه 200 میلیون تومانی فاش شد که موسویان در ملاقاتهای غیر رسمی با طرف های مربوط به پرونده هسته ای کشورمان اطلاعات و اسناد مهمی  به اروپایی ها ارائه کرده است.

منبع: http://www.rajanews.com/News/?12405